Polska Izba Konstrukcji Stalowych

Podstawowym celem działania PIKS jest promocja, reprezentacja oraz ochrona interesów i kształtowanie pozytywnego wizerunku firm członkowskich Izby.

  • English
  • Polski

OGÓLNOPOLSKI STUDENCKI KONKURS MOSTÓW STALOWYCH SKMS 2018

 

OGÓLNOPOLSKI STUDENCKI KONKURS MOSTÓW STALOWYCH SKMS 2018

W dniach 28-30.05.2018 r. na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej odbędzie się kolejna edycja popularnego wśród młodzieży akademickiej Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Mostów Stalowych. Jest to konkurs skierowany do studentów Politechnik z całego kraju. W VII edycji konkursu drużyny będą miały za zadanie zaprojektowanie mostu tensegrity, samodzielne wykonanie konstrukcji z lekkich elementów stalowych, a następnie przeprowadzenie obciążeń w laboratorium Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego, celem ustalenia nośności mostu. Ideą konkursu jest przygotowanie uczestników do prowadzenia badań modelowych obiektów mostowych, pogłębianie wiedzy
z zakresu modelowania numerycznego konstrukcji mostowych, rozwijanie zdolności techniczno-manualnych oraz inspirowanie i zachęcanie do własnoręcznego wykonywania prac technicznych.

Szczegółowe informacje na temat konkursu SKMS 2018 dostępne są na stronie internetowej: www.mlodzimostowcy.pwr.wroc.pl w dziale „Konkursy”.