Polska Izba Konstrukcji Stalowych

Podstawowym celem działania PIKS jest promocja, reprezentacja oraz ochrona interesów i kształtowanie pozytywnego wizerunku firm członkowskich Izby.

  • English
  • Polski

Nowe realizacje Grupy VISTAL

VISTAL  rozpoczyna dostawy i montaż konstrukcji stalowych w ramach realizowanego w  Göteborgu projektu Södra Marieholmsbron. Konstrukcje stalowe wchodzące w skład tego projektu ważą łącznie 2000 ton i będą częścią ogromnej inwestycji infrastrukturalnej miasta, mającej na celu poprawę przepustowości ruchu pieszego, drogowego i kolejowego. W ramach projektu powstaną nowe kładki pieszo – rowerowe, mosty, drogi oraz tunel pod kanałem Göta Älv. Udział Vistalu w tej inwestycji to dostawa 3 mostów kolejowych, ok. 1 kilometra kładek pieszo-rowerowych oraz prace montażowe i antykorozyjne na budowie. Każdy z obiektów to konstrukcja wyjątkowa.

Nadzór nad realizacją całego projektu prowadzi nowa spółka w grupie Vistal – Vistål AB, z siedzibą w Göteborgu.

Nie jest to jedyna aktywność Grupy VISTAL na rynku skandynawskim. W piątek 31 lipca miał miejsce załadunek kładki pieszo – rowerowej, która na barce jest transportowana do Danii. Jest to realizacja prestiżowej inwestycji w zabytkowym centrum Kopenhagi. Kładka dostarczona będzie w dwóch sekcjach, każda o długości 53 metrów i szerokości 7,8 metrów. Sekcje wyposażone są w balustrady ze stali nierdzewnej gięte w trzech płaszczyznach. Konstrukcja charakteryzuje się unikalnym projektem oraz wysokimi wymogami jakościowymi wykonania, dlatego jej produkcję powierzono firmie z dużym doświadczeniem w produkcji skomplikowanych konstrukcji stalowych.

Grupa VISTAL podpisała ponadto kontrakt z Generalnym Wykonawcą – firmą Winnicki Sp. z o.o. na dostawę i montaż konstrukcji stalowej w ramach realizacji zadania „Wykonanie robót budowlanych w zakresie estetyzacji, ogrzewania oraz systemu p.poż. dworca kolejowego Warszawa Centralna”. Zakres prac obejmuje wykonanie dokumentacji warsztatowej, prefabrykację, zabezpieczenie antykorozyjne/p.poż. oraz montaż konstrukcji głównej – antresoli, a także konstrukcji dodatkowych, m.in. butików.

Więcej informacji o realizacjach Grupy VISTAL na stronie internetowej.