Polska Izba Konstrukcji Stalowych

Podstawowym celem działania PIKS jest promocja, reprezentacja oraz ochrona interesów i kształtowanie pozytywnego wizerunku firm członkowskich Izby.

  • English
  • Polski

Nowe kontrakty Firm Członkowskich PIKS

mostostal warszawa

Nowy kontrakt na budowę 350 mieszkań komunalnych w Krakowie podpisał MOSTOSTAL WARSZAWA S.A. Zostanie on zrealizowany do końca 2019 r. Koszt robót budowlanych zgodnie z przetargiem i zwycięską ofertą Oddziału Południowego Mostostalu Warszawa w konsorcjum z Acciona Infraestructuras wyniesie 44,5 mln zł brutto. Zgodnie z założeniami kontraktu łączna powierzchnia użytkowa inwestycji szacowana jest na 14,3 tys. m kw.

 skanska-orig-logo-rgb-534

Z kolei SKANSKA S.A. wybuduje kolejny, ponad kilometrowy, odcinek bulwarów wiślanych od Centrum Nauki Kopernik do mostu Śląsko-Dąbrowskiego w Warszawie. Inwestycja, której koszt to ok. 65 mln zł ma zostać zakończona w 2017 r. Drugi fragment bulwarów ma być podzielony na trzy strefy – edukacyjną, rekreacyjną i gastronomiczno-kulturalną.

Vistal

Nowym kontraktem może pochwalić się również VISTAL S.A., który zbuduje 16 obiektów mostowych na drodze ekspresowej S7. To kolejny kontrakt firmy na budowę mostów realizowany w ramach przedsięwzięć modernizujących infrastrukturę drogową północnej Polski. Kontrakt o wartości 49,9 mln zł brutto został zawarty z czeską firmą budowlaną Metrostav AS, która jest generalnym wykonawcą całego projektu.

salzgitter

Grupa Salzgitter dostarczy natomiast rury na morski odcinek transadriatyckiego gazociągu TAP. To kolejne zamówienie, które zapewni wykorzystanie mocy produkcyjnych firmy do połowy 2018 roku. Gazociąg TAP będzie transportować gaz ziemny z Grecji przez Albanię na południe Włoch.