Polska Izba Konstrukcji Stalowych

Podstawowym celem działania PIKS jest promocja, reprezentacja oraz ochrona interesów i kształtowanie pozytywnego wizerunku firm członkowskich Izby.

  • English
  • Polski

Mostostal Warszawa z odznaczeniem państwowym w dziedzinie energetyki

Krzyż Zasługi i dwie odznaki Zasłużony dla Energetyki – te trzy wyróżnienia trafiły do pracowników Mostostal Warszawa w uznaniu za wybitne osiągnięcia poczynione w toku pracy zawodowej w dziedzinie energetyki. Uroczyste wręczenie honorowych nagród uświetniło 25-lecie polskiej Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska.

Mostostal Warszawa jest związany z energetyką od dziesięcioleci. Na przełomie lat spółka realizowała zlecenia dla największych producentów energii elektrycznej, trwale budując narodowy dorobek w jednej z kluczowych gałęzi gospodarki. Na liście zrealizowanych inwestycji możemy znaleźć wiele obiektów, w których zostały zastosowane pionierskie na dany moment rozwiązania w skali kraju. Wkład spółki w rozwój krajowej energetyki obejmuje prace modernizacyjne i montażowe dla największych producentów energii, m.in.: ZE PAK S.A., Elektrowni w Kozienicach, Opolu, Turowie, elektrociepłowni w Trzebini, Katowicach czy Gliwicach.

W tym roku Mostostal Warszawa został szczególnie wyróżniony za zasługi dla polskiej energetyki, bo aż trzech wieloletnich pracowników spółki zostało uhonorowanych wysokimi odznaczeniami państwowymi za wybitne osiągnięcia i wkład w rozwój polskiej energetyki. Brązowy Krzyż Zasługi Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej otrzymał Paweł Żbikowski, Dyrektor Obszaru Energetyki i Przemysłu Mostostal Warszawa. Natomiast Jarosław Żemła, Dyrektor Montażu i Rozruchu oraz Waldemar Borowiecki, Zastępca Dyrektora Projektu, Dyrektor ds. Przygotowania Produkcji zostali wyróżnieni przez Ministra Energii odznaką honorową „Zasługi dla Energetyki”. Wręczenie odznaczeń odbyło się podczas obchodów 25-lecia Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska w obecności partnerów uroczystości, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele Polskiej Grupy Energetycznej, a także Grupy Enea, Tauron, czy Energa.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!