Polska Izba Konstrukcji Stalowych

Podstawowym celem działania PIKS jest promocja, reprezentacja oraz ochrona interesów i kształtowanie pozytywnego wizerunku firm członkowskich Izby.

  • English
  • Polski

Mostostal Siedlce sp. z o.o. sp. k. – nowa spółka w grupie POLIMEX-MOSTOSTAL S.A.

siedlce

Mostostal Siedlce został wyodrębniony z grupy POLIMEX-MOSTOSTAL. Prezesem nowej spółki został Krzysztof Walarowski, dotychczasowy Dyrektor Segmentu Produkcji w siedleckim Zakładzie Konstrukcji Stalowych, który od 12 lutego działa jako odrębna spółka.

Mostostal Siedlce to jedna z czterech strategicznych spółek Grupy Polimex-Mostostal. Zorganizowaną część przedsiębiorstwa, która została przeniesiona z Polimex-Mostostal do Mostostal Siedlce, stanowią maszyny i urządzenia, zapasy, należności, środki pieniężne, zobowiązania handlowe oraz pracownicy (1580 osób). Szacunkowa wartość przenoszonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa wynosi 165 mln zł. Zakład w Siedlcach, który jest jednym z największych w Polsce, specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych, krat pomostowych oraz zabezpieczeniach antykorozyjnych.

Siedlecki zakład dostarcza obecnie konstrukcji stalowych na realizowane przez Grupę dwa projekty strategiczne, czyli budowę bloków energetycznych w Kozienicach i Opolu. Strategia spółki zakłada nie tylko współpracę w krajowymi kontrahentami, ale także zwiększanie eksportu produktów.

Warto nadmienić, że Mostostal Siedlce to jedna z Firm Założycielskich PIKS. Tym bardziej miło nam informować o pozytywnych zmianach dotyczących spółki.