Polska Izba Konstrukcji Stalowych

Podstawowym celem działania PIKS jest promocja, reprezentacja oraz ochrona interesów i kształtowanie pozytywnego wizerunku firm członkowskich Izby.

  • Polski
  • English

Goście specjalni na Targach BUDMA 2016

Tradycyjnie już, podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, w ramach FORUM ARCHITEKTURY, będziemy mieli okazję spotkać się architektami o uznanej renomie, których projekty zdobyły wiele krajowych jak i międzynarodowych nagród. Oto ich sylwetki!

Zvi Tadeusz Hecker urodził się w 1931 roku w Krakowie, lata wojny spędził w Samarkandzie. Edukację architektoniczną rozpoczął na wydziale architektury Akademii Górniczej w Krakowie. W 1950 roku wyemigrował wraz z rodziną do Izraela, gdzie kontynuował studia na uniwersytecie technologicznym Technion w Hajfie. Spod jego ręki wyszły projekty określane mianem „architektury wielościanu” jak np. Ratusz w Bam Yat czy dom mieszkalny Dubinera w Ramat Gan. W efekcie zafascynowania strukturą słonecznika powstał słynny dom Spirala, czy także szkoła żydowska im. Heinza-Galińskiego w Berlinie. Polskim akcentem dorobku Zvi Heckera są wyróżnione projekty konkursowe, m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

3 lutego 2016r., podczas targów BUDMA, Zvi Hecker poprowadzi wykład pod wiele znaczącym tytułem „The House as the City”. Wykład odbędzie się w Sali Ziemi w pawilonie 15MTP w godz.14:30 – 16:30. Serdecznie zapraszamy do udziału!


Robert Konieczny jako jeden z najbardziej nagradzanych młodych polskich architektów będzie gościem targów BUDMA w czwartek, 4 lutego. Jak sam wielokrotnie podkreślał, najważniejszą rzeczą w jego projektach jest przestrzeń, czyli to, co się dzieje między ścianami, a nie same ściany. Autor „szytych na miarę” domów jednorodzinnych (wszystko rozpoczęło się od Domu z Ziemi Śląskiej) jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. House of the Year 2006 za projekt Domu Atrialnego, uznanego za najlepszy dom mieszkalny na świecie, w konkursie portalu World Architecture News. Robert Konieczny był ośmiokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe, a od 2012 roku został niezależnym ekspertem Fundacji.

Na zaproszenie Izby Architektów RP, będziemy mieli okazję spotkać się z Robertem Koniecznym trzeciego dnia targów BUDMA w pawilonie 5 MTP, na strefie Forum INSPIRACJE, w godz. 11:00 – 12:30


Tomasz Konior to znajdujący się na liście najbardziej obiecujących młodych architektów z Europy „Europe 40 under 40”, laureat ponad 30 nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych (m.in. Award For The Most Friendly And Accessible For All Public Project Międzynarodowej unii Architektów (UIA) za Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej „Symfonia” w Katowicach), który będzie gościem targów BUDMA w piątek, 5 lutego. Na „koncie” Tomasza Koniora znajdują się takie projekty jak m.in. Nowy ratusz we Wrocławiu, Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej Symfonia w Katowicach, czy także Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Katowicach.

Na spotkanie z architektem młodego pokolenia zaprasza Izba Architektów RP oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie do pawilonu nr 5 MTP, strefa Forum INSPIRACJE w piątek, 5 lutego w godz. 11:00 – 12:30.


Na zaproszenie Harvard Business Review Polska oraz ICAN Institute gościem targów będzie także Agnieszka Węglarz, guru marketingu i strategi, która przedstawi prelekcję pt. “Jak przygotować firmę do unikania walki cenowej – oferta wartości”. Prelekcja Agnieszki Węglarz planowana jest pierwszego dnia targów.


Więcej informacji na temat BUDMY 2016 na stronie www.budma.pl!