Polska Izba Konstrukcji Stalowych

Podstawowym celem działania PIKS jest promocja, reprezentacja oraz ochrona interesów i kształtowanie pozytywnego wizerunku firm członkowskich Izby.

  • English
  • Polski

Dzień Młodego Architekta i Dzień Młodego Inżyniera -23-24.10, Warszawa

Niemal 400 młodych adeptów architektury wzięło udział w drugiej z tegorocznych edycji wydarzenia organizowanego przez miesięcznik „Builder” wraz z Partnerami Strategicznymi Programu Builder For The Future.

23 października br. w Warszawie, w Multikinie Złote Tarasy odbyło się spotkanie, które już na stałe wpisane jest w kalendarz wielu studentów architektury, jej pasjonatów i związanego z nią środowiska akademickiego. Dzień Młodego Architekta oprócz tradycyjnych już interaktywnych warsztatów praktycznych z obsługi programów z obszaru BIM umożliwił studentom spotkanie z wybitnymi osobowościami architektury zarówno z kraju, jak i zagranicy oraz konsultacje z przedstawicielami firm wspierających Program.

Dzień Młodego Architekta cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Po więcej szczegółów zapraszamy do papierowej wersji miesięcznika „Builder”.

Program Builder For The Future objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwa Energii.

Pełna relacja z wydarzenia na stronie BUILDERCORP.PL.

Z kolei dzień później, 24 października odbyły się warsztaty edukacyjne Dzień Młodego Inżyniera Budownictwa. „Builder” wraz z Partnerami branżowymi po raz drugi w tym roku zorganizował wydarzenie, którego celem jest wspieranie w rozwoju zawodowym osób, które niebawem będą stanowić o kształcie polskiego budownictwa.

W zorganizowanych w warszawskim Multikinie Złote Tarasy warsztatach edukacyjnych wzięło udział ponad 240 studentów wydziałów budownictwa i kierunków pokrewnych oraz już praktykujących inżynierów. Przyjechali z całej Polski, by skorzystać zarówno z propozycji edukacyjnych, jak i przekonać się, co oferuje rynek. Dzięki obecności przedstawicieli czołowych producentów i wykonawców budowlanych mieli doskonałą okazję, by dowiedzieć się, jakie nowoczesne rozwiązania technologiczne są dzisiaj używane i jak je prawidłowo stosować. Konsultacje na stanowiskach partnerów programu Builder For The Young Engineers – w ramach którego odbywają się warsztaty – były ponadto szansą do nawiązania relacji z ekspertami z wiodących firm producenckich i wykonawczych.

Druga w tym roku edycja Dnia Młodego Inżyniera Budownictwa została zorganizowana w ramach szerzej zakrojonego programu Builder For The Young Engineers, realizowanego przez miesięcznik „Builder” oraz Partnerów branżowych: AEC Design, Aluprof, Blachy Pruszyński, Blizmann, Budimex, CEMEX Polska, Ejot, Fundamental Group, Frank, Mostostal Warszawa, NDI, PERI Polska, Grupa Unibep i Warbud. Partnerem środowiskowym przedsięwzięcia jest Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

Na kolejne warsztaty organizatorzy zapraszają 13 marca. Ponadto przypominamy, że oprócz odbywających się cyklicznie warsztatów w ramach wspomnianego programu ogłoszony został Konkurs dla Młodych Inżynierów Budownictwa, organizowane są warsztaty studyjne w firmach oraz inne inicjatywy, o których można dowiedzieć się, śledząc profil „4YoungEngineers” na Facebooku oraz newsy na stronie www.buildercorp.pl.

Pełna relacja z Dnia Młodego Inżyniera jest dostępna pod tym linkiem.