Polska Izba Konstrukcji Stalowych

Podstawowym celem działania PIKS jest promocja, reprezentacja oraz ochrona interesów i kształtowanie pozytywnego wizerunku firm członkowskich Izby.

  • English
  • Polski

Targi Kielce S.A.

Targi Kielce S.A.

Targi Kielce S.A.

Adres:

25-672 Kielce, ul. Zakładowa 1

Telefon:

48 41 365 12 22

e-mail:

biuro@targikielce.pl

Dodatkowe informacje:

PREZES ZARZĄDU: Andrzej Mochoń

Nr rejestru - Członek PIKS: 229

NIP:

657-030-98-03

KRS:

0000352242

Profil działalności firmy:

Organizacja targów, konferencji i kongresów.

Oferta:

Targi Kielce, jeden z dwóch liderów targowych w Polsce, to 90 000 m2 powierzchni wystawienniczej, w tym 36 000 m2 w 7 pawilonach z nowoczesną infrastrukturą. Targi Kielce to rocznie ponad 221 000 zwiedzających i gości z blisko 60 krajów, 7000 firm oraz 215 000 m2 wynajętej powierzchni wystawienniczej.

Oferta Targów Kielce to nie tylko wystawiennicze spotkania biznesowe, ale również możliwość aranżacji dużych konferencji i kongresów, jak i kameralnych spotkań biznesowych, np. w Sali Konferencyjnej na 57-metrowej wieży widokowej. Dodatkowo Targi Kielce proponują możliwość organizacji cateringu, czy noclegów.

W naszym kalendarzu mamy ponad 70 wydarzeń – targów, wystaw i 700 konferencji – m.in. PLASTPOL – najbardziej międzynarodowe targi w Polsce, znany na całym świecie MSPO – trzecie targi przemysłu obronnego w Europie, AUTOSTRADA POLSKA – jedyne takie targi w Europie, SACROEXPO – największe targi sakralne w Europie oraz AGROTECH – najchętniej odwiedzane targi rolnicze.

Jako jedyny w Polsce ośrodek targowy Targi Kielce wykorzystują do prezentacji dynamicznej ciężkiego sprzętu budowlanego, transportowego i wojskowego specjalny teren pokazowy przylegający do terenów targowych. W zależności od branży targów teren ten może mieć charakter poligonu – podczas targów zbrojeniowych lub tymczasowego placu budowy – podczas targów budowlanych.

Jesteśmy drugim w Europie Środkowo-Wschodniej organizatorem targów i wystaw.

Do Targów Kielce należy jedna trzecia udziału w polskim rynku targowym. Wśród organizatorów wystaw z Europy Środkowo-Wschodniej, kielecki ośrodek targowy znajduje się na drugiej pozycji pod względem liczby wystawców i wynajętej powierzchni, wyprzedzając HUNGEXPO Budapeszt, targi w Brnie czy Międzynarodowe Targi Kijów.

Targi Kielce są laureatem wielu nagród i wyróżnień m.in.: Diament Forbesa, Gazela Biznesu, Medal Europejski dla Targów STOM, Partner Firm Zagranicznych – Ambasador Polskiej Gospodarki (nagroda przyznawana przez Business Centre Club i Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP), Firma Dobrze Widziana (nagroda przyznana przez Business Centre Club i Newsweek), Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej – wyróżnienie przyznane przez Państwową Inspekcję Pracy.

Dane statystyczne imprez targowych firmy są audytowane przez BDO – Polska i publikowane w rocznych raportach przygotowywanych przez CENTREX – Międzynarodowe Stowarzyszenie Statystyki Targowej z siedzibą w Budapeszcie. Organizacja ta zrzesza najważniejsze ośrodki targowe ze Środkowo-Wschodniej Europy. Dane statystyczne członków CENTREX są z kolei akceptowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Statystyki Targowej FKM i publikowane w jego raportach.

Trzy wystawy Targów Kielce – Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL, Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL oraz Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego – MSPO należą do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego UFI z siedzibą w Paryżu. Targi Kielce są drugim w historii polskim ośrodkiem targowym, który spełnił wysokie wymagania i uwarunkowania uczestnictwa w tej światowej organizacji. Przynależność danej wystawy do UFI gwarantuje jej międzynarodowy poziom, standard organizacyjny i znaczenie.

W 2013 r. zakończyła się warta 204 mln zł rozbudowa i modernizacja Targów Kielce, dofinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej, Działanie III.2 Infrastruktura turystyki kongresowej i targowej. W ramach inwestycji wzniesiona została najnowocześniejsza hala wystawienniczo – kongresowa w Polsce (hala E) o powierzchni 5355 m2 oraz Centrum Konferencyjne z wieżą widokową i parkingiem podziemnym. Wybudowano także terminal wejściowy z elektronicznym systemem rejestracji gości, terminal zachodni oraz parking wielopoziomowy na 480 aut. Odbudowano również zniszczoną podczas pożaru z sierpnia 2009 r. halę F.