Polska Izba Konstrukcji Stalowych

Podstawowym celem działania PIKS jest promocja, reprezentacja oraz ochrona interesów i kształtowanie pozytywnego wizerunku firm członkowskich Izby.

 • English
 • Polski

CONSTRUSOFT sp. z o.o.

CONSTRUSOFT sp. z o.o.

CONSTRUSOFT sp. z o.o.

Adres:

61-623 Poznań, ul. Wilczak 17

Telefon:

48 61 826 00 71

e-mail:

info@construsoft.pl

Dodatkowe informacje:

PREZES: Jitka Kochtová

Nr rejestru - Członek PIKS: 238

NIP:

972-11-43-929

KRS:

0000265662

Profil działalności firmy:

Sprzedaż, rozwój oraz wsparcie techniczne dla oprogramowania Tekla Structures przeznaczonego do projektowania konstrukcji stalowych, żelbetowych i innych oraz oprogramowania Idea RS dedykowanego do analizy strukturalnej elementów konstrukcji.

Oferta:

 • Od 1995 r. Construsoft jest obecny w wielu krajach na całym świecie. Firma jest jedynym w Polsce, oficjalnym partnerem korporacji Trimble, właściciela oprogramowania Tekla Structures. Construsoft zapewnia szkolenia i wsparcie techniczne dla Tekla wraz z rozwojem programu i jego lokalizacją dla rynku polskiego, zapewniając optymalne rozwiązania dla wszystkich etapów procesu powstawania budowli.

Tekla Structures

 • Oprogramowanie Tekla Structures jest samodzielnym systemem BIM (ang. Building Information Modeling ), przeznaczonym do Modelowania Informacji o Budowli, obejmującym cały proces strukturalnego projektowania. BIM jest najwyższym poziomem kontroli projektowania i produkcji. Tekla posiada rozwiązania nie tylko dla konstrukcji stalowych, lecz również kompletne rozwiązania dla struktur żelbetowych montowanych z prefabrykatów i elementów zbrojonych na budowie. Tekla Structures to wiele narzędzi w jednym produkcie. Za ich pomocą użytkownik może w intuicyjny sposób projektować i detalować struktury różnego rodzaju i przeznaczenia, tworzyć dokładną dokumentację techniczną czy zarządzać całym projektem. Założeniem Tekla Structures jest dostarczenie odpowiednich narzędzi dla wszystkich biorących udział w całym cyklu powstawania konstrukcji: od projektanta, inżyniera po generalnego wykonawcę i inwestora. W modelu stworzonym w Tekla można wykorzystywać informacje architektoniczne, strukturalne czy mechaniczne a wszystkie te dane dopełniają się wzajemnie i tworzą całość budowli. Bardzo istotna jest bezbłędna wymiana i przesyłanie informacji pomiędzy różnymi systemami czy połączenie z zewnętrznym oprogramowaniem do obliczeń statycznych a także możliwość generowania danych dla maszyn numerycznych.

Idea RS

 • Pakiet programów nowej generacji do obliczeń statycznych konstrukcji stalowych i żelbetowych oraz projektowania połączeń wykorzystujący unikalną metodę CBFEM (Component-Based Finite Element Model).

ConstruSteel

 • Construsoft jest również dostawcą systemu ERP/MIS – ConstruSteel, przeznaczonego do zarządzania przedsiębiorstwem przemysłu konstrukcji stalowych. Jego najważniejsze możliwości to szacowanie i zarządzanie projektem, kompletne przetwarzanie końcowe wraz z gospodarką magazynową, zagnieżdżanie, kontrola maszyn i optymalizacja produktów.

Referencje:

Referencje

 • Energoprojekt-Katowice S.A.,
 • POLIMEX-MOSTOSTAL S.A. – Siedlce,
 • CoBouw Polska sp. z o.o. – Łódź,
 • REMCO-OCMER sp. z o.o. – Łódź,
 • Martifer Polska sp. z o.o. – Gliwice

Informacje dodatkowe

 • Tekla BIMsight – bazujące na modelach oprogramowanie do komunikacji i zarządzania projektem dla wszystkich z branży budowlanej. Tekla BIMsight jest profesjonalnym a przy tym całkowicie darmowym rozwiązaniem, które można pobrać ze strony www.teklabimsight.com,
 • Tekla Campus jest testową wersją licencji dla oprogramowania Tekla pozwalającą poznać w praktyce możliwości technologii BIM (campus.tekla.com).

Zapisz się na nasz newsletter

FreshMail.pl