• English
  • Polski

Aktualności branżowe

20-11-2017

Nowe wytyczne „Bezpieczeństwo pożarowe dachów” Stowarzyszenia DAFA

Nowe wytyczne „Bezpieczeństwo pożarowe dachów” Stowarzyszenia DAFA to spojrzenie na problematykę bezpieczeństwa pożarowego pod kątem jednolitych wymogów z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, zasad doboru materiałów, dobrych praktyk sztuki budowlanej i zaleceń dla wykonawców. Niepowtarzalność poradnika polega na przedstawieniu w nim zarówno wiedzy teoretycznej jak i praktyki. Publikacja to wyraźny krok w kierunku świadomego projektowania – nawet pozornie drobne odstępstwa od sklasyfikowanych układów mogą zmienić właściwości i klasyfikacje ogniowe całych elementów budowlanych. W każdej chwili będą mieli Państwo łatwy dostęp do prawidłowych rozwiązań dla dachów płaskich w zakresie ochrony ppoż. – ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich wymogów prawnych i dobrych praktyk sztuki budowlanej. Publikacja dostępna jest w Księgarni Technicznej na: www.dafa.com.pl

14-11-2017

Druga edycja Warsaw Industry Week 14-17 listopada 2017 r. w Warszawie

Warsaw Industry Week to największe w tej części Europy wydarzenie dedykowane dla branży przemysłowej, będące miejscem efektywnych spotkań w biznesie maszynowej obróbki metalu, tworzyw drewna i w wielu innych branżach.

Optymalna lokalizacja, „know-how” w realizacji wydarzeń przemysłowych, specjalistyczne strefy wystawiennicze, profesjonalne sektory tematyczne, a to wszystko by na trzy dni Ptak Warsaw Expo nabrało charakteru miasteczka przemysłowego, gdzie nauka spotyka się z biznesem.

Ptak Warsaw Expo to 143 000 metrów kwadratowych wewnętrznej powierzchni wystawienniczej w 6 nowoczesnych halach. Dzięki temu centrum targowe jest na pierwszym miejscu pod względem wielkości wśród centrów targowych w Polsce i w Europie Środkowo – Wschodniej.

Na Targach wystawiają się również firmy członkowskie i Partnerskie PIKS:

  • Ajan Engineering Polska RYBICKI, ZAWADA sp. j.,
  • AWEXIM sp. z o.o.,
  • CleanAir Factory sp. z o.o.,
  • HEG Mariusz Myśliwiec,
  • TEKNOS Polska sp. z o.o.,
  • STIGO sp. z o.o.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Warsaw Industry Week i stoisk firm PIKS!

30-10-2017

Mostostal Warszawa z odznaczeniem państwowym w dziedzinie energetyki

Krzyż Zasługi i dwie odznaki Zasłużony dla Energetyki – te trzy wyróżnienia trafiły do pracowników Mostostal Warszawa w uznaniu za wybitne osiągnięcia poczynione w toku pracy zawodowej w dziedzinie energetyki. Uroczyste wręczenie honorowych nagród uświetniło 25-lecie polskiej Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska.

Mostostal Warszawa jest związany z energetyką od dziesięcioleci. Na przełomie lat spółka realizowała zlecenia dla największych producentów energii elektrycznej, trwale budując narodowy dorobek w jednej z kluczowych gałęzi gospodarki. Na liście zrealizowanych inwestycji możemy znaleźć wiele obiektów, w których zostały zastosowane pionierskie na dany moment rozwiązania w skali kraju. Wkład spółki w rozwój krajowej energetyki obejmuje prace modernizacyjne i montażowe dla największych producentów energii, m.in.: ZE PAK S.A., Elektrowni w Kozienicach, Opolu, Turowie, elektrociepłowni w Trzebini, Katowicach czy Gliwicach.

W tym roku Mostostal Warszawa został szczególnie wyróżniony za zasługi dla polskiej energetyki, bo aż trzech wieloletnich pracowników spółki zostało uhonorowanych wysokimi odznaczeniami państwowymi za wybitne osiągnięcia i wkład w rozwój polskiej energetyki. Brązowy Krzyż Zasługi Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej otrzymał Paweł Żbikowski, Dyrektor Obszaru Energetyki i Przemysłu Mostostal Warszawa. Natomiast Jarosław Żemła, Dyrektor Montażu i Rozruchu oraz Waldemar Borowiecki, Zastępca Dyrektora Projektu, Dyrektor ds. Przygotowania Produkcji zostali wyróżnieni przez Ministra Energii odznaką honorową „Zasługi dla Energetyki”. Wręczenie odznaczeń odbyło się podczas obchodów 25-lecia Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska w obecności partnerów uroczystości, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele Polskiej Grupy Energetycznej, a także Grupy Enea, Tauron, czy Energa.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

 

03-11-2017

Wyróżnienia dla władz Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych na Gali 25-lecia PZPB

21 września 2017 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta gala stanowiąca kulminacyjny punkt obchodów 25-lecia Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele  administracji państwowej, a wśród nich sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Kazimierz Smoliński, podsekretarz stanu Jerzy Szmit, zastępca przewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury – Jerzy Polaczek oraz posłowie na Sejm RP.

Gośćmi PZPB byli także liczni reprezentanci firm budowlanych oraz organizacji środowiskowych.

Gala była okazją do wyróżnienia osób szczególnie zasłużonych dla rozwoju infrastruktury i budownictwa w Polsce. Najwyższym odznaczeniem – Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi dla rozwoju budownictwa został uhonorowany Andrzej Czapczuk, wiceprezes firmy F.B.I. Tasbud.

Decyzją Ministra Infrastruktury i Budownictwa honorowe odznaki „Za zasługi dla budownictwa” otrzymali: Lidia Babula z Korporacji Radex S.A., Mundek Bakierski z firmy Warbud S.A., prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Biedugnis z Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Andrzej Czapczuk i Bogdan Czapczuk z F.B.I. Tasbud SA, Marek Czerwiec z Budimeksu S.A., Andrzej Grygo z Instalu Warszawa S.A., Eugeniusz Pryzowicz z Unibepu S.A., Ryszard Róziewicz z Korporacji Radex S.A. oraz Stanisław Słysz (Członek Rady Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych) ze Staco Polska sp. z o.o.

Tym, którzy przyczynili się do rozwoju PZPB, prezes Związku, Jan Styliński, wręczył medale 25-lecia Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

Po raz pierwszy, z okazji jubileuszu, Rada Związku podjęła decyzję o przyznaniu nagród PRIMUS INTER OPTIMOS. Jest to nagroda Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa dla osób i firm, które w szczególny sposób wpłynęły na kształtowanie i rozwój polskiego rynku budowlanego. Z dumą informujemy, że wśród nagrodzonych specjalną statuetką PRIMUS INTER OPTIMOS znalazł się Pan Karol Heidrich, Dyrektor Generalny Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych.

Galę 25-lecia PZPB uświetnił koncert w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej i chórów akademickich Politechniki Warszawskiej, Politechniki Białostockiej i Tibi Domine pod batutą Dariusza Zimnickiego. W repertuarze znalazły się utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Georga Friedricha Händla, Stanisława Moniuszki, Henry’ego Purcella, Christophera Tina, Giuseppe Verdiego i Williama Steffe.

Panu Dyrektorowi Karoli Heidrichowi, Panu Stanisławowi Słyszowi oraz wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy wyróżnień!