• English
 • Polski

Aktualności branżowe

14-12-2017

TechnoSteel Poland

W połowie 2018 r. w Poznaniu odbędzie się spotkanie liderów przemysłu hutniczego i ich partnerów biznesowych. Będą oni dyskutować na temat innowacji oraz aktualnych trendów obowiązujących na rynku.

TechnoSteel Poland to m.in. możliwość spotkania w jednym miejscu dostawców stali, ich odbiorców oraz przedstawicieli firm z otocznia biznesowego, zapoznania się z nowymi zastosowaniami stali, a także innowacjami w zakresie technologii, jak i strategii biznesowych – wylicza Andrzej Michalski-Stępkowski, właściciel Wydawnictwa Prasowego AML Press, organizatora wydarzenia.

Do dyskusji podczas TechnoSteel Poland zostali zaproszeni m.in. przedstawiciele czołowych producentów i dystrybutorów stali, odbiorców wyrobów hutniczych (budownictwo, przemysł maszynowy, stoczniowy, transportowy, motoryzacja, wydobywczy, chemiczny, energetyka itp.), wytwórców maszyn oraz urządzeń do obróbki stali, dostawców usług dla branży hutniczej (IT, finanse, logistyka, transport wewnętrzny itp.), a także firm oferujących technologie dla branży hutniczej (spawalnictwo, antykorozja, pomiary, ochrona środowiska itp.)

TechnoSteel Poland odbywać się będzie podczas wystawy ITM Polska 2018. Jest to jedno z największych w kraju wydarzeń targowych poświęconych tematyce technologii, maszyn i urządzeń.

Podstawowe informacje:

 • Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie
 • Termin: 6 czerwca 2018 r.
 • Udział: bezpłatny
 • Organizator: AML Press
 • Patronat: Stowarzyszenie Stal Nierdzewna, Polska Izba Konstrukcji Stalowych
 • Patronat medialny: „Nowa Stal”, „Stalowe Forum”, „Konstrukcje stalowe”

Informacje o organizatorze:
AML Press to wydawnictwo prasowe od wielu lat związane z branżą stalową. Jest wydawcą magazynów:

 • „Stalowe Forum” – kwartalnika publikowanego we współpracy z Polską Unią Dystrybutorów Stali, poświęconego rynkowi stali czarnych
 • „Nowa Stal” – kwartalnika poświęconego branży stali nierdzewnych oraz rynkowi aluminium.
  Poza tym specjalizuje się w przygotowywaniu raportów i analiz sektorowych z szeroko rozumianej branży stali i metali. Więcej informacji: www.amlpress.pl

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy odesłać załączony formularz zgłoszeniowy.

Jednocześnie zapraszamy do współorganizowania z nami wydarzenia w formie partnerstwa.

Więcej informacji:

 • Aleksandra Tyszkiewicz tel. 505 272 819
 • Anna Rekusz tel. 508 027 529

email: technosteel@amlpress.pl
www.amlpress.pl/4/technosteel

TSP 2018_formularz

TSP zaproszenie

29-11-2017

Konferencja BUDUJEMY HALE 2018

Już po raz ósmy redakcja kwartalnika „Nowoczesne Hale” ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych 1 lutego 2018 r. do Poznania na kolejną edycję konferencji Budujemy Hale.

Zbliżająca się ósma edycja konferencji będzie dla nas wydarzeniem szczególnie ważnym ze względu na przypadający w 2018 roku jubileusz 10-lecia istnienia „Nowoczesnych Hal” na rynku wydawniczym. Już dzisiaj chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w tym spotkaniu i celebrowania razem z nami tego wyjątkowego dnia!

Przyszłoroczna odsłona konferencji BUDUJEMY HALE skupiona będzie wokół popularnych i jednocześnie ważnych kwestii dotyczących INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ DLA OBIEKTÓW WIELKOPOWIERZCHNIOWYCH.

Innowacje w każdej dziedzinie życia wprowadzane są w celu poprawy jakości dotychczasowych rozwiązań. Ze względu na tytuł naszego czasopisma czujemy się zobligowani  do informowania oraz propagowania wśród jego czytelników nowoczesnych rozwiązań projektowych i technologicznych, mających wpływ na optymalizację czasu budowy, dbałość o jakość i trwałość konstrukcji, jak również jej wartość użytkową oraz koszty eksploatacji.

Wśród poruszanej tematyki znajdą się między innymi:

 • Innowacje w zakresie szkła dla obiektów wielkopowierzchniowych;
 • Przegrody zewnętrzne jako element ochrony akustycznej w obiektach wielkopowierzchniowych;
 • Zastosowanie metod inżynierii bezpieczeństwa pożarowego w projektowaniu złożonych obiektów produkcyjnych, magazynowych i widowiskowo-sportowych;
 • Zielone dachy – nowatorski sposób tworzenia zielonej infrastruktury miasta.

Każdy uczestnik spotkania w ramach pakietów konferencyjnych otrzyma dostęp do wygłoszonych referatów online, poradnik inwestora i projektanta „Budujemy Hale 2018”, aktualny numer „Nowoczesnych Hal”, możliwość zdobycia półrocznej prenumeraty czasopisma, jak również szanse wygrania atrakcyjnych publikacji sponsorowanych przez wydawnictwo PWN.

Mamy nadzieję, że z Państwa to wydarzenie pozwoli nam wesprzeć uczestników naszej konferencji oraz czytelników „Nowoczesnych Hal” w poszerzaniu wiedzy w zakresie innowacji w budownictwie wielkogabarytowym, a także zainspiruje ich do korzystania z nowoczesnych rozwiązań.

Zapisz się już dziś: http://www.konferencja.hale.elamed.pl/

20-11-2017

Nowe wytyczne „Bezpieczeństwo pożarowe dachów” Stowarzyszenia DAFA

Nowe wytyczne „Bezpieczeństwo pożarowe dachów” Stowarzyszenia DAFA to spojrzenie na problematykę bezpieczeństwa pożarowego pod kątem jednolitych wymogów z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, zasad doboru materiałów, dobrych praktyk sztuki budowlanej i zaleceń dla wykonawców. Niepowtarzalność poradnika polega na przedstawieniu w nim zarówno wiedzy teoretycznej jak i praktyki. Publikacja to wyraźny krok w kierunku świadomego projektowania – nawet pozornie drobne odstępstwa od sklasyfikowanych układów mogą zmienić właściwości i klasyfikacje ogniowe całych elementów budowlanych. W każdej chwili będą mieli Państwo łatwy dostęp do prawidłowych rozwiązań dla dachów płaskich w zakresie ochrony ppoż. – ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich wymogów prawnych i dobrych praktyk sztuki budowlanej. Publikacja dostępna jest w Księgarni Technicznej na: www.dafa.com.pl

14-11-2017

Druga edycja Warsaw Industry Week 14-17 listopada 2017 r. w Warszawie

Warsaw Industry Week to największe w tej części Europy wydarzenie dedykowane dla branży przemysłowej, będące miejscem efektywnych spotkań w biznesie maszynowej obróbki metalu, tworzyw drewna i w wielu innych branżach.

Optymalna lokalizacja, „know-how” w realizacji wydarzeń przemysłowych, specjalistyczne strefy wystawiennicze, profesjonalne sektory tematyczne, a to wszystko by na trzy dni Ptak Warsaw Expo nabrało charakteru miasteczka przemysłowego, gdzie nauka spotyka się z biznesem.

Ptak Warsaw Expo to 143 000 metrów kwadratowych wewnętrznej powierzchni wystawienniczej w 6 nowoczesnych halach. Dzięki temu centrum targowe jest na pierwszym miejscu pod względem wielkości wśród centrów targowych w Polsce i w Europie Środkowo – Wschodniej.

Na Targach wystawiają się również firmy członkowskie i Partnerskie PIKS:

 • Ajan Engineering Polska RYBICKI, ZAWADA sp. j.,
 • AWEXIM sp. z o.o.,
 • CleanAir Factory sp. z o.o.,
 • HEG Mariusz Myśliwiec,
 • TEKNOS Polska sp. z o.o.,
 • STIGO sp. z o.o.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Warsaw Industry Week i stoisk firm PIKS!